top of page

Przyczepka Nordic Cab Explorer

Ostatnie miesiące to intensywne testowanie przez nas przyczepki Nordic Cab Explorer model z roku 2016. Jeździliśmy z nią w różnych warunkach terenowych, pogodowych. Postaram się na podstawie tego co udało mi się zaobserwować, opisać rzetelnie swoje spostrzeżenia, uwagi dotyczące przyczepki.

 

Najważniejsze cechy:

 • Przyczepka/wózek 2 osobowa z możliwością posadzenia jednego dziecka pośrodku (po zastosowaniu przejściówki - w komplecie)

 • Szerokość przyczepki 79 cm

 • Dno przyczepki wykonane z twardego materiału (nie ulega uszkodzeniu na kamieniach, gałęziach, grudach lodu, nie przecieka itp.)

 • Duży komfort wewnątrz kabinki, miękkie siedziska, regulowane oparcie siedziska aż do pozycji leżącej płasko!!! (do snu) oraz wygodne zagłówki

 • Jedyna przyczepka, w której można zamontować dzielone siedzisko - dla dzieci w różnym wieku lub z różnym rytmem snu - dzięki temu jedno może leżeć i spać, a drugie siedzieć i aktywnie uczestniczyć w wycieczce

 • Duża przestrzeń bagażowa za siedziskiem, wejście - okno kontroli dziecka także na ścianie tylnej przyczepki

 • 3 powłoki panelu przedniego — osłona przeciwsłoneczna z przodu oraz po bokach, okno, moskitiera

 • Koło pneumatyczne o średnicy 16 cali, montowane w trybie wózka do joggingu doskonale sprawdzające się w każdym terenie

 • Duża powierzchnia okien zapewniająca dzieciom doskonałą widoczność

 • Koła pneumatyczne o średnicy 20 cali na aluminiowych obręczach

 • 5punktowe pasy bezpieczeństwa

 • Migająca lampka LED na wyposażeniu wszystkich modeli - znacznie poprawia widoczność przyczepki i bezpieczeństwo

 • Maksymalna waga ładunku wynosi 50 kg

 • Możliwość doposażenia w zestawy dodatkowe i akcesoria ( rozbudowa aż do 10 funkcji ), w każdym momencie

Wymiary:

Siedzenie (dwoje dzieci): Szer.: 55  ( dno siedzenia) / Szer.: 60 (kanapa z tyłu) / Wys.:71 cm

Złożony (szer. x dł x wys.): 61 x 90 x 39 cm.

Rozłożony (szer x dł x wys) 79 x 90 x 107 cm

Przyczepka jest wysoka względem szerokości, przez co sprawia wrażenie smukłej. Wewnątrz dużo miejsca, co jest ogromną zaletą Explorera. Możemy spokojnie zabrać na dłuższa wycieczkę dwoje starszych dzieci - jeździłem z dwiema 6-cio latkami na dłuższe lub jedno dniowe wycieczki, nie było żadnych problemow, dziewczynki w środku przyczepki miały sporo miejsca. Maksymalne obciążenie przyczepki to 50 kg - to jej atut. Przepinając pasy, możemy ją przystosować do przewozu jednego dziecka w pozycji centralnej. Oparcie siedziska może być odchylane do tyłu do pozycji leżącej. Opcjonalnie możemy zamontować dzielone oparcie siedziska - jest to dodatkowa nakładka - dzięki czemu, jedno dziecko może leżeć i spać, a drugie siedzieć. Duży komfort wewnątrz, miękkie siedziska oraz wygodne zagłówki. 

Nordic Cab EXPLORER to przyczepka 2-osobowa. Jest to zarazem wózek sportowy, pozwalający korzystać z niego jako przyczepki rowerowej, wózka spacerowego, a wyposażając go w dodatkowe akcesoria będzie również wózkiem do biegania, trekkingu czy też wózkiem do biegania na nartach. Skandynawski design i jakość wykonania, materiały wytrzymujące nawet najbardziej srogie warunki pogodowe, banalnie proste składanie i możliwość wygodnego przechowywania oraz przewożenia - doceniły już tysiące rodziców.

Podłoga:

Dno przyczepki wykonane jest z twardego plastiku, zaletą takiego rozwiązania jest bardzo duża odporność dna przyczepki na uszkodzenia w czasie jazdy w trudnym terenie np. lesie (korzenie, kamienie, wszelkie nierówności). Super sprawą jest jej nieprzemakalność. Śmiało z Explorerem możemy jechać w deszczu, śniegu mając świadomość, że dziecku deszcz, woda nie zagraża. Takie rozwiązanie to także łatwość utrzymania czystości, kiedy spód jest obłocony wystarczy wilgotna szmatka lub bezpośredni strumień wody aby pozbyć się zabrudzenia. 

Powierzchnia bagażowa:

To kolejny atrybut Explorera, możemy zmieścić naprawdę dużo. Część rzeczy może być spakowana i schowana bezpośrednio pod siedziskiem i taki sposób nie wyklucza położenia oparcia przyczepki, kiedy maluszek będzie chciał leżeć. To co spakowane w przyczepce ma gwarancję, że nie przemoknie. Explorer po demontażu siedziska, może zmienić się w super przyczepkę transportową o dużej pojemności.

Detale:

Okna w Explorerze są duże, zapewniają dobrą widoczność. Można je w dowolnym momencie, podobnie jak front przyczepki zacienić. Wentylacja jest wystarczająca. Z tyłu przyczepki jest okienko, które zapewnia nam odpowiedni przewiew i cyrkulację powietrza w dni upalne. W dowolnym momencie można przyczepkę doposażyć o kolejne akcesoria – rozbudowa aż do 10 funkcji. W podstawowym zestawie otrzymujemy przyczepkę rowerową, kółko wózkowe. Koła 20 calowe pneumatyczne na aluminiowych obręczach, do joggingu (opcja) koło 18 calowe. Warto zaopatrzyć się w zestawie (opcja) w folie przeciwdeszczową, która chroni bardzo dobrze i szczelnie przyczepkę rowerową – takie rozwiązanie biorąc pod uwagę podłogę, sprawia, że złe warunki pogodowe nie są straszne i maluszek, będzie zawsze czuł się w niej komfortowo i bezpiecznie. Przyczepka jest bardzo dobrze widoczna z daleka zarówno w ciągu dnia (kolorystyka, flaga) jak i wieczorem - odblaski, materiał odbijający światło, lampka. Przyczepka posiada hamulec ręczny. Bardzo szybko można ją złożyć i przygotować np. do transportu w samochodzie.

Pomimo, że przyczepka jest wysoka prowadzi się ja pewnie, jest stabilna.

Czy jest coś, co w przyczepce Nordic Cab Explorer mi się nie podoba?

Nic nie jest do końca idealne. Pierwszą rzeczą jest zapinanie frontu przyczepki. Denerwujące i irytujące jest to, że w suwak przy zamykaniu frontu,  często wchodzi materiał i czasem trzeba się namęczyć, aby z suwaka ten materiał wyszedł. Także zapomnijmy o szybkim, bezproblemowym zasuwaniu zamków w Explorerze. Po drugie - nie podoba mi się zabezpieczenie mocowania przyczepki do roweru, chodzi dokładnie o skobel, tzw u-lock. Linka stalowa, która pełni rolę drugiego zabezpieczenia jest świetnym rozwiązaniem (przeważnie stosowana jest taśma). W przypadku u-lock'a ja używam jeszcze paska z rzepem, który zabezpiecza ten element dodatkowo przed wypięciem, można też zmienić u-locka na większego c-locka.  Taki prosty zabieg sprawi, że w czasie jazdy nie zerkamy co chwila czy z naszym mocowaniem jest wszystko ok. W kwestii bezpieczeństwa jestem bardzo przewrażliwiony, uważam, że skobel powinien być po prostu większy, trochę masywniejszy.

Czy Nordic Cab Explorer to przyczepka idealna?

Z całą pewnością mogę stwierdzić, że przyczepka została stworzona zarówno dla wymagających podróżników, jak i tych, którzy potrzebują wygodnej i praktycznej przyczepki dla siebie i swoich dzieci w czasie krótkich wyjazdów. Jest w niej pewna prostota, ale właśnie w tym jest jej ogromna siła. Explorer od roku 2016 nie ma amortyzacji, ale to w niczym nie przeszkadza. Opony balonowe plus konstrukcja siedziska bardzo dobrze przejmują role amortyzatora.

Uważam, że Nordic Cab Explorer to przyczepka na lata i mam tu na myśli to w jaki sposób jest wykonana i w stosunku do jakich wiekowo dzieci, może być użytkowana.

Cena przyczepki jest uzasadniona i nie powinna odstraszać potencjalnych nabywców.

W skali od 1 do 10 Nordic Cab Explorer za całokształt otrzymuję od Rowerowego Włóczykija bardzo mocne 8,5.

Kiedy poprawię w niej to, na co zwróciłem uwagę powyżej, będzie to przyczepka idealna.

Z przyczepką NordiC Cab Explorer przeżyliśmy kilka świetnych przygód. Dla Leny był to zawsze drugi dom, gdzie czuła się bezpiecznie, pewnie, komfortowo. Ja także w czasie wypraw miałem świadomość, że Explorer nas nie zawiedzie, jest to bardzo ważne, kiedy podróżujesz z daleka od domu i możesz liczyć przede wszystkim na siebie.

1a559b_acc69f3f12304f00b066889348092bd8_mv2_d_5349_3009_s_4_2.webp
1a559b_6dcdb5bc6db041368369681661da425b_mv2_d_3872_2592_s_4_2.webp
1a559b_3195f4feda4c41b09a297e2ead2d2ea9_mv2_d_3872_2592_s_4_2.webp

Co nowego w przyczepce Nordic Cab Explorer sezon 2021/2022

Zanim przejdę do omówienia najnowszego Nordic Caba Explorer chciałbym Wam nadmienić, że w marce Nordic Cab nie występują już obecnie Modele Urban. Sezon 2018 zwiększył nacisk na udoskonalenie modelu Explorer, kosztem modelu Urban, który został wycofany z produkcji. Zatem jeśli interesuje Was Urban, pozostaje tylko rynek wtórny lub wypożyczalnia Rowerowego Włóczykija.

Kabiny Nordic zostały przetestowane i zatwierdzone zgodnie z:

Wózki rowerowe (EN 15918: 2011 + A1: 2013)

• Transport kołowy dla dzieci (EN 1888)

Badanie przeprowadza niezależny organ kontrolny (SGS)

* Wymiary mogą się nieznacznie różnić w zależności od instalacji

INFORMACJE TECHNICZNE: 

• Liczba dzieci: 1-2

• Waga wagonu: 14 kg *

• Szerokość ramion siedziska 30 cm na dziecko *

• Wysokość siedziska 71 cm *

• Wymiary połączone (szer. x dł. x wys.): 61 x 101 x 41 cm *

-  Do transportu w boxie dachowym górną ramę można łatwo zdemontować (ok. 5min) Zmniejsza to wysokość do 30cm 

• Wymiary zamontowane (szer. x dł. x wys.): 79 x 90 x 107 cm *

• Maksymalny otwór drzwi: 80 cm

Sanki przyjazne dzieciom

• Bezpieczeństwo przede wszystkim. Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych obecnych przewozów naszych dzieci. Dlatego nasze wózki wyposażone są w solidną klatkę bezpieczeństwa wykonaną z aluminium dla maksymalnego bezpieczeństwa. 

• Wygodne siedzenia. Komfortowe fotele w kabinie Nordic Cab zapewniają unikalne rozwiązanie, w którym można je ustawić w dowolnej pozycji, aż do poziomego płaskiego łóżka, aby zapewnić optymalną pozycję do spania dla Twojego dziecka. Twoje dzieci mogą się zrelaksować, a Ty możesz przeżyć jeszcze więcej.

• Dodatkowa wysokość. Sanki Explorer mają dodatkową wysokość wewnętrzną, dzięki czemu Ty i Twoje dzieci możecie odkrywać świat tak komfortowo, jak to tylko możliwe.

• Dla jednego lub dwojga dzieci. Dzięki Explorer możesz łatwo ustawić dwa foteliki w jednej pozycji środkowej, gdy nosisz tylko jedno dziecko.

Dlatego warto wybrać sanki Explorer:

Dodatkowa izolacja. Powietrze między śniegiem a sankami sprawia, że ​​zimno nie przenika bezpośrednio do dziecka.

• Elastyczny charakter. Elastyczny „odporny na zimno” nylonowy naciąg zapewnia dobrą amortyzację podczas naciągu i elastyczność podczas hamowania lub skręcania. Teleskopowe i lekkie aluminiowe uchwyty.

• Kompaktowy. Żaden z elementów/części sanek nie jest dłuższy niż sam przedział pasażerski, co oznacza, że ​​wszystkie elementy/części można umieścić wewnątrz samych sanek. To sprawia, że ​​są to sanki, które bez problemu zmieszczą się w bagażniku auta. Razem jest niewiele większy od przeciętnego wózka.

• Duża przestrzeń magazynowa.  Około 94 litrów przestrzeni bagażowej. Sanie Explorer mają dużą pojemność wewnątrz sań (za siedzeniem). Tutaj masz miejsce na wszystko, czego potrzebujesz, np. dodatkowe jedzenie i ubrania. 

• Ochrona przed warunkami atmosferycznymi i wiatrem.  Dziecko w saniach Explorer jest dobrze chronione w kabinie pasażerskiej. Dziecko nie dostaje bezpośrednio na siebie śniegu ani wiatru, co często jest największym niebezpieczeństwem, gdy jesteś na wycieczce.

• Osłony przeciwsłoneczne we wszystkich oknach.  We wszystkich oknach chowane rolety przeciwsłoneczne. To wraz z filtrem UV dobrze jest mieć przy słabym i ostrym zimowym słońcu.

• Ergonomiczna uprząż. Ergonomicznie zaprojektowane szelki z szerokimi ramiączkami dla optymalnego komfortu. Szeroki i sztywny pas biodrowy z ochraniaczami chroni ubrania przed uszkodzeniem przez tarcie.

• Wyjątkowa stabilność. Ze względu na nisko położony środek ciężkości i odległość między nartami sanki są jednymi z najstabilniejszych sanek na rynku.

Dlatego powinieneś wybrać nasz wózek rowerowy i sanki Explorer:

• Dodatkowa izolacja i ochrona. Plastikowa podstawa zapewnia również dodatkową ochronę w przypadku napotkania czegokolwiek na drodze, a także izolację na chłodniejsze dni w zimie.

• Elastyczny charakter. Elastyczny nylonowy dyszel odporny na zimno zapewnia dobrą amortyzację dyszla i elastyczność podczas hamowania lub skręcania. Teleskopowe i lekkie elementy aluminiowe.

• Solidna podstawa. Explorer ma solidną plastikową podstawę, która umożliwia wiele kombinacji, które oferuje ten produkt, w szybkich i łatwych krokach.

• Łatwa instalacja. Plastikowa podstawa ułatwia również montaż wózka i posiada otwory odprowadzające wodę.

• Wyjątkowa stabilność. Ze względu na nisko położony środek ciężkości i odległość między nartami sanki są jednymi z najstabilniejszych sanek na rynku.

10276_Nordic_Cab_Solutions_AS_Noridc_Cab_Explorer__4.jpg
25731_Nordic_Cab_Solutions_AS_Nordic_Cab_Explorer__5.png
31991_Nordic_Cab_Solutions_AS_Noridc_Cab_Explorer__1.jpg

Nordic Cab zajmuje się produkcją wózków rowerowych i sanek od 1983 roku.

Explorer to nasz najbardziej funkcjonalny model i może być używany jako wózek rowerowy, sanie, spacerówka, wózek spacerowy, furgonetka/sanie oraz dla psów. 
Niektóre unikalne cechy to:
- Regulowane siedzenie do leżenia
- Przestronna kabina z dużą ilością miejsca dla dzieci
- Dużo miejsca do przechowywania za siedzeniem
- Solidna i wytrzymała skrzynia dolna, która izoluje przed zimnem i zapewnia dodatkową ochronę jako wózek rowerowy.
- Narty opracowane przez firmę dla optymalnego zjeżdżania na sankach.
- Zawsze dostępne dla 2 dzieci, ale można je łatwo ustawić tak, aby 1 dziecko siedziało na środku. 


Wszystkie modele Nordic Cab są testowane i zatwierdzane zgodnie z europejskimi standardami testów dla rowerów i wózków dziecięcych. Testy są kompleksowe i obejmują bezpieczeństwo, zużycie, materiały i komponenty.

Zapraszam do testów przyczepki Nordic Cab Urban, wypożyczeniazakupów.

bottom of page