top of page

Dzień I - 06/06.2018, środa

- dzień, dwa dni wcześniej, spakuję cały sprzęt i ekwipunek, który zabieram z sobą. Jeżeli będzie grupa, dysponuję przyczepą, gdzie zmieścimy cały sprzęt. Start w nocy z wtorku  na środę w kierunku Hristhals w Danii. Do przejechania jest ponad 1000 km. Na miejscu, zostawiamy auto, szykuję/my sprzęt, prom wypływa o godzinie 20.00. W Norwegii jesteśmy o 6.30

Dzień II - 07.06.2018, czwartek:

- noc na promie, rejs trwa 10.30h . O godzinie 6.30 meldujemy się w Stavanger. Dzisiejsza trasa to 101 km z sumą przewyższeń 723 m. Trasa przyjemna w otoczeniu lasów, gór będzie dobrym przetarciem przed następnymi dniami. Będziemy systematycznie z każdym kolejnym km wspinać się pod górę. Podjazdy długie, ale łagodne. Miejscem docelowym będzie Sinnes,  gdzie rozbijemy namiot na noc. 

Dzień III - 08.06.2018 piątek:

- do przejechania jest 45 km. Suma przewyższeń tego dnia wyniesie 920 m. Trasa prowadzi praktycznie przez cały czas na wysokości 900 m n.p.m.. Pod koniec trasy stromy zjazd do fjordu Lysbotn. Nie będzie to trudny odcinek. III dnia czeka na nas piesza wędrówka na Kjerag - około 5 godzin w obie strony 12 km. Po pieszym tripie zjeżdżamy do fjordu Lysbotn i rozbijamy namiot na nocleg. To będzie super, intensywny dzień który, dostarczy nam wiele pozytywnych wrażeń.

Dzień IV - 09.06.2018, sobota:

- niedziela to dzień przeprawy promem przez przepiękny fjord Lysbotn. Po podróży czeka nas ok 25 km jazdy rowerem na Camping Preikestolen, gdzie rozbijemy namiot i po obiedzie udamy się na kolejną pieszą wycieczkę na Pulpit Rock, 8 km w obie strony, trasa nie jest trudna, sama wyprawa to ok 4 godzin w obie strony. 

Dzień V - 10.06.2018, niedziela:

- 75 km  sumą przewyższeń ok 300 m. Trasa przebiegnie w głębi lądu. Kilka dość intensywnych ale krótkich podjazdów. Zapowiada się typowo rowerowy dzień w otoczeniu przepięknej norweskiej przyrody. Kierujemy się już w stronę Bergen i naszego kolejnego celu przygody: Trolltunga (Język Trolla). Dzień kończymy rozbijając namiot w okolicy Erfjord. Po drodze czeka nas jedna krótka przeprawa promowa.

Dzień VI- 11.06.2018, poniedziałek:

- 90 km i większość trasy będzie przebiegać wzdłuż fjordu. Trasa relatywnie łatwa, choć oczywiście będzie trochę wspinania, nie będzie jednak ciężko. Kolejny krok w drodze do Trolltuga. Malowniczy krajobraz wynagrodzi nam długość dystansu. Rozbijamy namiocik w okolicy miejscowości Hara.

Dzień VII/VIII - 12/13.06.2018, wtorek, śr.:

- 40 km, większa część trasy z górki do miejscowości Odda. Bardzo ważne żeby do Oddy dotrzeć szybko. Po rozbiciu namiotu, odpoczywamy i zbieramy siły na pieszy trip do Języka Trolli - Trolltunga. W obie strony to około 20 km drogi. W takim terenie to wyprawa na cały dzień, dlatego ważne aby na miejsce bazy dotrzeć szybko. Idealnym byłoby, aby do Oddy udało się dotrzeć VI dnia naszej wyprawy, co oznacza przejechanie 130 km w ciągu jednego dnia. Zobaczymy jak się wszystko ułoży.

Dzień IX/X-14/15.06.2018, czwartek/piątek:

- do Bergen mamy 135 km, po drodze jedna mała przeprawa promowa. Prom do Danii mamy w sobotę o godzinie 13.30. Dzień zapowiada się intensywnie, dlatego fajnie jeśli w ciągu całej naszej wyprawy uda się zyskać 1 dzień, wówczas trasę z Oddy do Bergen rozłożymy sobie na 2 dni. Jeśli się nie uda dzień IX będzie najbardziej intensywnym rowerowo dniem ;-). Podróż promem do Hirtshals w Danii trwa 18.30 godzin. Na miejscu jesteśmy o 8 rano w niedzielę.

Dzień XI 16.06.218 sobota jest dniem powrotu do Polski, do przejechania mamy 1 tyś. km. W niedzielę wieczorem meldujemy się w Koszalinie.

Dzień I

Dzień II

Dzień III

Dzień IV

Dzień V

Dzień VI

Dzień VII/VIII

Dzień IX

Dzień X

Mapy suma
bottom of page