top of page

​Qeridoo Speedkid2 2017

Informacje producenta:

 • Dla jednego dziecka przyczepka posiada specjalne ułożenie pasów i zagłówka po środku siedzenia.

 • Kółko „Buggy” z dodatkową funkcją „jogging” (2 w 1).

 • Hamulec postojowy, z jednoczesnym podwójnym dociskiem na tylne koła.

 • Tylne zawieszenie w postaci regulowanych amortyzatorów, które pozwala dostosować zawieszenie do dużych różnic wagowych lub do warunków na drodze (patrz galeria zdjęć).

 • 5-cio punktowe wyścielane pasy bezpieczeństwa z systemem blokady, które zapewnia łatwe i szybkie zapinanie i rozpinanie.

 • Komfortowe siedzisko z zintegrowaną płytą stabilizacyjną i otworem wentylacyjnym.

 • Wzmocnione podłoże połączone z wbudowaną płytą ochronną.

 • Wzmocniony stelaż aluminiowy.

 • Wykonane z mocniejszej tkaniny (włókna poliestrowe 600D i bardzo wytrzymały nylon 1680D).

 • System błyskawicznego składania FX pozwala jednym ruchem szybko i łatwo złożyć lub rozłożyć przyczepkę.

 • Światła odblaskowe zwracające uwagę na szerokość i wysokość przyczepki oraz chorągiewka ostrzegawcza (2 x światła odblaskowe przednie , 2 x światła odblaskowe tylne , 2 x światła odblaskowe w kołach roweru).

 • Wyścielone siedzenie z materiału wraz z wyścielonymi ochronnymi ściankami bocznymi.

 • Przyczepka posiada przyciemniany dach panoramiczny (zintegrowana osłona przeciwsłoneczna) oraz duże przyciemniane okna. Dodatkowo, dach chroni przed złą pogodą i owadami.

 • Przestronny i wygodny w pakowaniu bagażnik za siedziskiem przyczepki.

 • Regulowana wysokość zagłówka i pasów oraz rączki do pchania.

 • Duża przestrzeń na nogi.

 • Kieszeń wewnętrzna oraz dwie kieszenie tylnie.

 • Schowek za fotelem.

 • Dyszel rowerowy ze sprzęgłem do łączenia z rowerem (przyczepka rowerowa zatrzymuje się, jeśli rower przewróci się) - w standardowym wyposażeniu.

 • Odblaskowa, łatwa w pielęgnacji tkanina.

 • Stabilne aluminiowe ramy bezpieczeństwa z przodu i tyłu.

 • Wysokiej jakości, niezwykle stabilna ALUMINIOWA rama/konstrukcja przyczepki.

 • 20 “calowe pneumatyczne koła ze szprychami do biegania z szybkozłączkami bezpieczeństwa.

 • 9 “calowe koło obrotowe.

 • Szeroki rozstaw kół (87 cm) zapewnia bezpieczną jazdę.

Wymiary zewnętrzne:

 • Długość bez koła obrotowego - 102 cm

 • Długość z kołem obrotowym - 120 cm

 • Szerokość (od koła do koła) - 89 cm

 • Szerokość ramy - 67,5 cm

 • Wysokość (od podłoża do górnej krawędzi dachu) - 98 cm

 • Maksymalna/minimalna wysokość rączki – 115/79 cm

 • Wymiary po złożeniu WxSxD - 25x71x89 cm

Waga

 • Waga przyczepki (bez zestawu do biegania oraz uchwytu) - 10,5 kg

 • Dopuszczalny ciężar całkowity - 60 kg

Koła

 • Rozmiar kół tylnych - 20“

 • Rozmiar koła obrotowego - 9“

Informacje praktyczne

 

Qeridoo Speedkid 2 jest w naszym posiadaniu od samego początku istnienia Rowerowego Włóczykija. Testowaliśmy ją bardzo intensywnie w różnych warunkach terenowych i pogodowych. Co z naszego testowania wynikło, przeczytacie poniżej.

Speedkid 2 jest przyczepką dużą, wysoką, idealną dla dzieci starszych do 7 lat,  dzieci w tym  wieku,  będą czuły się swobodnie  wewnątrz przyczepki. Wagowo można ją obciążyć do 60 kg – to naprawdę bardzo dużo, jak na przyczepkę rowerową. Bez problemu można przystosować przyczepkę dla jednego dziecka, na początku -  w moim przypadku - zajmowało to trochę czasu, obecnie proces przebiega bardzo sprawnie. Do przyczepki łatwo wejść, łatwo z niej wyjść . We wnętrzu wygodnie, w standardzie są dwa regulowane zagłówki, kiedy maluszek zaśnie, zagłówek pomaga stabilizować pozycję dziecka w czasie snu. Pięcio punktowe pasy bezpieczeństwa posiadają osłonki, są łatwe w regulacji, przyczepka posiada praktyczne schowki, miękkie siedzisko. Nasze Qeridoo Speedkid 2 i Sportex 1 są doposażone, posiadają dodatkową wkładkę na siedzisku. Dzięki niej jest:            

- bardziej komfortowo;

- brudzi się wkładka, którą możemy po prostu wypiąć i wyprać;

- wkładka częściowo chroni dzieci przed kontaktem z bocznymi elementami konstrukcji;

- jednocześnie ta sama wkładka po przez swoją obecność, zabierze odrobinę przestrzeni w przyczepce.

Speedkid dobrze się prowadzi w różnych warunkach terenowych. Qeridoo posiada regulowaną amortyzację, amortyzacja pracuje, chociaż można mieć do tej pracy zastrzeżenia. Czasem mam wrażenie że jedna strona pomimo identycznej regulacji jest bardziej miękka. W czasie wypraw starałem się zbierać informację od małej, czy trzęsie, podobno było dobrze, choć np. w lesie przy dużej ilości dziur, korzeni pewnie nie było idealnie. Najważniejsze, że Lena była zadowolona. Także akustyka amortyzacji może trochę denerwować. Pomimo swych gabarytów, nie jest to ciężka przyczepka i tak naprawdę nie czuć jej w czasie jazdy, także z większym obciążeniem. Dzięki systemowi FX Qeridoo można łatwo i sprawnie złożyć i rozłożyć, po złożeniu nie zajmuje w domu dużo miejsca. FX łatwo  ulega zabrudzeniu, kiedy dostają się drobinki piasku, system nie działa sprawnie. Chcąc złożyć przyczepkę na płasko, musimy za każdym razem demontować dwa elementy wzmacniające konstrukcje przyczepki.  Z tyłu przyczepki znajduje się wystarczający bagażnik, chociaż nie podoba mi się to, w jaki sposób wykonano zapięcie schowka. Po zapięciu tworzy się rynna i  w czasie jazdy w deszczu, woda może dostać się do środka bagażnika.

Qeridoo Speedkid 2 ma bardzo dobrą wentylację: front, dach, tył. Duże okna po bokach to jej atut,  dziecko może swobodnie obserwować co dzieje się na zewnątrz z każdej strony. Także okienko na dachu przyczepki jest bardzo fajnym i praktycznym rozwiązaniem. Qeridoo Speedkid 2 to także funkcja wózka, trudno mi ją ocenić, ponieważ w pełni z niej nie korzystałem. Kółko wózkowe jest pompowane, można je blokować lub obracać  wokół własnej osi. W czasie eksploatacji przyczepki w wypożyczalni blokada kółka szybko przestała działać, mam wrażenie, że to nie jest odosobniony przypadek, ponieważ blokada kółka nie jest dobrze i do końca przemyślana. Istnieje także koło biegowe 14", kółko można dopasować do modeli starszych i najnowszego 2018. Qeridoo do szereg  akcesoriów, dodatków w korzystnej cenie.

Jeździliśmy z przyczepką w różnym teranie i w różnych warunkach. Drogi, ścieżki rowerowe, lasy, płyty, drogi polne… nigdzie nie było problemów, zawsze bezpiecznie, bardzo dobrze przyczepka integruje się z rowerem w czasie jazdy. Jedyną rzeczą jaka mi przeszkadza podczas  jazdy to jej akustyka, jak dla mnie jest za głośna. Jestem jednak w tej kwestii wyczulony i zawsze kiedy słyszę, że gdzieś stuka, puka, staram się rozwiązać problem.

W czasie deszczu relatywnie szybko przepuszcza wodę, dlatego warto zakupić osłonę przeciwdeszczową nie jest to duży wydatek, zapewni Wam i dziecku komfort w dni deszczowe. W naszym przypadku w czasie jazdy w dużym deszczu bez foli w przyczepce w przedniej części (gdzie dziecko trzyma stopy) pojawiła się woda. Góra przyczepki także szybko chłonie wodę.

Speedkid posiada solidny hamulec, odblaski z przodu i z tyłu, wstawki refleksyjne poprawiają widoczność przyczepki w warunkach wieczornych. Z tyłu mamy dodatkowe dwie praktyczne kieszenie, do których możemy zmieścić kilka podręcznych rzeczy.

Konstrukcyjnie przyczepka jest solidna, po rozłożeniu wzmacniamy konstrukcję dwoma dodatkowymi elementami, które wpinamy w konstrukcje przyczepki. Posiadają one ruchome końcówki więc możemy z nimi przyczepkę złożyć, jednak nie całkiem na płasko. Całkowite złożenie wymaga częściowego demontażu 2 wspomnianych wcześniej elementów. Jest to jednak bardzo prosty zabieg i zajmuje dosłownie kilka chwil.

Qeridoo Speedkid 2 to bardzo dobra opcja przyczepki rowerowej za rozsądną cenę. Cena za model z roku 2018 i 2019 jest rewelacyjna. Pomimo kilku małych mankamentów należy do jednej z moich ulubionych. Także sklep/sprzedaż (jakość do ceny) i wypożyczalnia (ilość wypożyczeń) potwierdzają, że Speedkid 2 to wartościowy produkt:

- stosunek jakość do ceny: REWELACJA

- standardowe wyposażenie: DOBRE (kółko wózkowe)

- dopuszczalne obciążenie: REWELACJA

- bezpieczeństwo, konstrukcja: BARDZO DOBRE

- komfort podróży: WYSOKI

Ocena w skali od 1 do 10 to bardzo mocne 8,5

Co słychać w nowym modelu Qeridoo Speedkid2 2019?

Kompaktowy model Speedkid2 to zazwyczaj najmniej poprawiany model Qeridoo. Bo jak tu poprawiać ideał? Od lat chętnie kupowany przez tysiące użytkowników i uwielbiany za swoje wymiary i prostotę. Speedkid po złożeniu mieści się nawet w najmniejszych bagażnikach samochodowych, a w domu zajmie tyle miejsca co średniej wielkości telewizor nowszej generacji. Pomimo tak niewielkich gabarytów po złożeniu, podczas użytkowania jego pasażer ma więcej miejsca niż w innych przyczepkach.

Komfort twój i dziecka:
Speedkid od lat proponuje dobre i sprawdzone rozwiązania. Choć większość z nich jest szeroko znane, to w roku 2018 przeszedł on dużą modernizację i dostał chociażby w pełni regulowaną amortyzację piórową, ale również możliwość montażu hamulca tarczowego. W tym modelu znajdziemy również miękką w dotyku, regulowaną rączkę, pompowane, obrotowe koło Buggy z funkcją blokady, hamulec postojowy z dużym pedałem, duże okno dachowe, dyszel rowerowy blokowany przyciskiem, regulowane zagłówki, poszewki na pasy, czy wentylowane okna. W tym modelu, jak w każdym od niemieckiego Qeridoo dostajemy bardzo trwały materiał z którego zrobione jest poszycie zamykane na magnesy, oraz sporo miejsca na nasz bagaż w postaci dużej kieszeni bagażowej i dwóch mniejszych kieszonek.

Bezpieczeństwo: 
W modelu Speedkid, tak jak we wszystkich modelach przyczepek Qeridoo duży nacisk położony został na bezpieczeństwo, stąd mamy do dyspozycji znane i sprawdzone 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, ramę wykonaną z lekkiego ale trwałego aluminium, wzmocnione podłoże połączone z wbudowaną płytą ochronną, poszycie wykonane z mocnego, wodoodpornego materiału (włókna poliestrowe 600D i bardzo wytrzymały nylon 1680D) z odblaskowymi wzorami, światła odblaskowe, chorągiewka ostrzegawcza, a także osłonę przedniego i dachowego okna która chroni pasażera przed insektami, słońcem lub deszczem.

Nowości 2018: 
Regulowana amortyzacja piórowa 
Możliwość doposażenia przyczepki w hamulec tarczowy 
Demontowane ochraniacze kół 
Poszycie zapinane na magnesy 
Możliwość montażu hamaczka

Dane techniczne: 
Długość w trybie Buggy 127 cm 
Długość w trybie przyczepki 150 cm 
Maksymalna szerokość przejścia 87 cm 
Wysokość 95 cm 
Wysokość rączki 63 - 106 cm 
Wymiary opakowania (WxSxD) 79 x 31 x 84 cm 
Wymiary po złożeniu (WxSxD) 31,5 x 75 x 104 cm 
Waga 17,6 kg
Maksymalna ładowność 43 kg 
Maksymalna waga całkowita na dwoje dzieci 36 kg 
Maksymalna waga na jedno dziecko 22 kg 
Maksymalna waga bagażu 7 kg 
Liczba dzieci 1 lub 2 
Maksymalna wysokość 116 cm 
Minimalny wiek (bez fotelika) 6 miesięcy 
Minimalny wiek (z fotelikiem) 1 miesiąc 
Maksymalny wiek 6 lat  

W skład zestawu wchodzi: 
Przyczepka rowerowa 
Koło Buggy Koła 20” 
Dyszel rowerowy FlexBar 
Uniwersalny zaczep rowerowy 
Rączka 
Chorągiewka 
Ochraniacze kół 
Instrukcja obsługi

Zmiany w przyczepce na duży plus, zmiana amortyzacji, możliwość doposażenia przyczepki w hamulce tarczowe, czy kółko biegowe sprawia, że przyczepka jest jeszcze bardziej uniwersalna. Nowy dyszel FlexBar sprawi, że przyczepka będzie mniej akustyczna, łatwość montażu i demontażu zajmuje dosłownie chwilę. Przestrzennie Speedkid2 nie traci nic z swojej uniwersalności, dzieci będą miały obok siebie dużo miejsca, maksymalna ładowność to 46 kg, dużo jak na przyczepkę rowerową, zawsze to była jednak cecha rozpoznawalna Qeridoo.

IMGP7337.JPG
IMGP7346.JPG
IMGP7339.JPG

Zapraszam do testów przyczepki Qeridoo Speedkid 2, wypożyczeniazakupów

QERIDOO SPEEDKID2 2020

Kompaktowy model Speedkid2 to zazwyczaj najmniej poprawiany model Qeridoo. Bo jak tu poprawiać ideał? Od lat chętnie kupowany przez tysiące użytkowników i uwielbiany za swoje wymiary i prostotę. Speedkid po złożeniu mieści się nawet w najmniejszych bagażnikach samochodowych, a w domu zajmie tyle miejsca co średniej wielkości telewizor nowszej generacji. Pomimo tak niewielkich gabarytów po złożeniu, podczas użytkowania jego pasażer ma więcej miejsca niż w innych przyczepkach.

Komfort twój i dziecka:
Speedkid od lat proponuje dobre i sprawdzone rozwiązania. Choć większość z nich jest szeroko znane, to w roku 2018 przeszedł on dużą modernizację i dostał chociażby w pełni regulowaną amortyzację piórową, ale również możliwość montażu hamulca tarczowego. W tym modelu znajdziemy również miękką w dotyku, regulowaną rączkę, pompowane, obrotowe koło Buggy z funkcją blokady, hamulec postojowy z dużym pedałem, duże okno dachowe, dyszel rowerowy blokowany przyciskiem, regulowane zagłówki, poszewki na pasy, czy wentylowane okna. W tym modelu, jak w każdym od niemieckiego Qeridoo dostajemy bardzo trwały materiał z którego zrobione jest poszycie zamykane na magnesy, oraz sporo miejsca na nasz bagaż w postaci dużej kieszeni bagażowej i dwóch mniejszych kieszonek.

Bezpieczeństwo:
W modelu Speedkid, tak jak we wszystkich modelach przyczepek Qeridoo duży nacisk położony został na bezpieczeństwo, stąd mamy do dyspozycji znane i sprawdzone 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, ramę wykonaną z lekkiego ale trwałego aluminium, wzmocnione podłoże połączone z wbudowaną płytą ochronną, poszycie wykonane z mocnego, wodoodpornego materiału (włókna poliestrowe 600D i bardzo wytrzymały nylon 1680D) z odblaskowymi wzorami, światła odblaskowe, chorągiewka ostrzegawcza, a także osłonę przedniego i dachowego okna która chroni pasażera przed insektami, słońcem lub deszczem.

Nowości 2020:
Nowy Design
Nowy standard bezpieczeństwa - dzięki uchwytowi do pchania ze zintegrowanymi osłonami głowy
Łatwy w użyciu hamulec postojowy na rączce zamiast pedału
Wodoodporny materiał z wysokiej jakości powłoką PU
Zaawansowany system wentylacji 360 ° z ręczną klimatyzacją
Jeszcze większy bagażnik
Ochrona przed uderzeniem z tyłu
Większe okna boczne
Pałąk ( większy prześwit)
Zoptymalizowane mocowanie 2020
Łatwo dostępny bagażnik ze zoptymalizowanym miejscem
Mała kieszeń w bagażniku , zamiast na zewnątrz
Kompaktowy rozmiar opakowania
Rozszerzona gwarancja producenta (5 lat na ramę) po rejestracji

Dane techniczne:
Długość w trybie Buggy 127 cm
Długość w trybie przyczepki 150 cm
Maksymalna szerokość przejścia 87 cm
Wysokość 95 cm
Wysokość rączki 63 - 106 cm
Wymiary opakowania (WxSxD) 79 x 31 x 84 cm
Wymiary po złożeniu (WxSxD) 31,5 x 75 x 104 cm
Waga 17,6 kg
Maksymalna ładowność 43 kg
Maksymalna waga całkowita na dwoje dzieci 36 kg
Maksymalna waga na jedno dziecko 22 kg
Maksymalna waga bagażu 7 kg
Liczba dzieci 1 lub 2
Maksymalna wysokość 116 cm
Minimalny wiek (bez fotelika) 6 miesięcy
Minimalny wiek (z fotelikiem) 1 miesiąc
Maksymalny wiek 6 lat  

W skład zestawu wchodzi:
Przyczepka rowerowa
Koło Buggy Koła 20”
Dyszel rowerowy FlexBar
Uniwersalny zaczep rowerowy
Rączka z wbudowanym hamulcem postojowym
Chorągiewka
Ochraniacze kół
Lampka LED
Instrukcja obsługi w języku PL/EN/DE

Amortyzacja:

Piórowa

IMGP5030.JPG
IMGP5020.JPG

W tym roku doczekaliśmy się Speedkid1. Jeżeli do tej pory Speedkid2 wciąż był dla Ciebie za duży , teraz powinno byc o wiele łatwiej. Od lat chętnie kupowany przez tysiące użytkowników i uwielbiany za swoje wymiary i prostotę. Speedkid1 po złożeniu mieści się nawet w najmniejszych bagażnikach samochodowych.Pomimo tak niewielkich gabarytów po złożeniu, podczas użytkowania jego pasażer ma więcej miejsca niż w innych przyczepkach.

Nowy design

Speedkid 1 otrzymał się odświeżone poszycie kolorze petrol, a sama tkanina została wzmocniona dodatkową powłoką PU, dającą jeszcze większą wodoodporność.

Okna zostały dodatkowo powiększone, sprawiając, że dziecko ma panoramiczny widok na otaczający go świata, co na pewno przyda się w trakcie wspólnych wypadów za miasto.

Wygoda i funkcjonalność

Producent zwiększył komfort użytkowania dodając ciekawe rozwiązania znane przyczepek innych producentów, ale powrócił także do rozwiązań dobrze znanych marce Qeridoo. Zmiany o jakich mowa to m. in.

 • hamulec ręczny przeniesiony na rączkę przyczepki

 • nowy standard bezpieczeństwa – dzięki uchwytowi do pchania ze zintegrowanymi osłonami głowy

 • udoskonalona amortyzacja sprężynowa poprawia komfort jazdy

 • gwarancja na ramę została rozszerzona do 5 lat od momentu rejestracji przyczepki

W zestawie:

 • hamulec postojowy

 • koło Buggy z funkcją Jogger

 • 20" Koła z paskiem
  odblaskowym

 • rączka z wbudowanym
  hamulcem

 • dyszel Flexbar

 • lampka LED

 • klucz imbusowy i klucz
  płaski 13"

 • instrukcja w języku polskim

Qeridoo Speedkid w nowej odsłonie prezentuje się bardzo fajnie. Rozsądnym rozwiązaniem jest przeniesienie rączki hamulca do rączki przyczepki rowerowej, czyli wracamy do tego co było kiedyś. Pojawienie się na rynku modelu Speedkid dla jednego dziecka jest strzałem w dziesiątkę. Niezmiennie od wielu lat, to ciągle mała przyczepka z dużym potencjałem, do tego jedynka wygląda zgrabnie. Powiększone okna, panoramiczny dach, dodatkowa wentylacja w bocznych okienkach z całą pewnością wpływają na komfort jazdy i dziecka w przyczepce. Regulowana amortyzacja piórowa pracuje bardzo dobrze, nie mam do niej większych zastrzeżeń. Wcześniejsza amortyzacja sprężynowa miała tendencję do akustyczności, która pojawiała się wraz z upływem czasu. Ciągle szkoda, że w standardowym wyposażeniu nie ma nadal zagłówka, jest natomiast kółko wózkowe, które jest bardzo mocnym akcentem we flocie Qeridoo, także w modelu Speedkid 1. Dzięki niemu moduł wózkowy jest bardzo zwrotny,  prowadzi się lekko, z dużym komfortem.

Qeridoo Speedkid 1  pod względem ceny, nie ma sobie równej na rynku przyczepek markowych. To kontynuacja idealnej proporcji ceny do jakości i jeśli szukamy na rynku przyczepek markowych jedynki rozsądnej cenowo, amortyzowanej, z funkcją wózka, wygodnej, z dużą ilością miejsca w środku i małą po złożeniu, Qeridoo Speedkid 1 wydaje się najlepszym wyborem.

KUPUJ
bottom of page