top of page

Nordic Cab Active 2w1

Active to nasza przyjazna rodzinie przyczepka wyposażona we wszystkie potrzebne funkcje.

Takie jak zapewniające lepszy komfort rozkładane fotele – nasz znak rozpoznawczy, hamulce parkingowe, odblaskowe obręcze kół, zawieszenie, osłony przeciwsłoneczne chronione przed promieniowaniem UV, zestaw narciarki, trekkingowy i jogger oraz wiele więcej

- a wszystkie to w przystępnej cenie.

Informacja o produkcie

- Fotele rozkładane

- Siedzenia w Nordic Cab ACTIVE mają łatwą regulację w 3 różnych pozycjach z najniższym odchyleniem pod kątem 45 stopni – w wszystko to dla komfortu snu Twojego dziecka.

- Łatwe i kompaktowe składanie

- Szybkie i łatwe składanie wykonywane w ciągu kilku sekund, koła idealnie wpasowują się w przyczepę w celu bardziej wygodnego transportu.

- Regulowana poręcz wózka

- Zaprojektowana ergonomicznie poręcz wózka z łatwą regulacją 180 stopni, w 6 różnych pozycjach. Zapewnia optymalny komfort prowadzenia.

- Przestrzeń bagażowa

- Active ma sporą przestrzeń bagażową z łatwym dostępem zawsze, gdy wychodzisz na spacer lub robisz swoje codzienne obowiązki.

- Osłony ochronne kół

- Osłona koła jest bardzo istotna przy używaniu przyczepy rowerowej, ale gdy używasz Active jako wózka spacerowego, joggera lub wózka do jazdy na nartach, można ją z łatwością złożyć.

- Regulowane zawieszenie

- System zawieszenia Nordic Cab Active to niezależnie amortyzowane koła, co poprawia kontrolę równowagi, zapewniając komfort i wygodę dziecka we wszystkich płaszczyznach.

 

Ekrany przeciwsłoneczne

- Oprócz okien chroniących przed promieniowaniem UV oknami, ACTIVE wyposażony jest w dodatkowo zintegrowane filtry przeciwsłoneczne na każdym z okien.

- Obręcz przeciwsłoneczna

- Wiemy, jak ważne jest to, aby w każdej chwili być widocznym, dlatego Nordic Cab Active posiada odblaskowe felgi i oświetlenie LED.

 

Specyfikacja techniczna

- Koła: 20' cala

- Dzieci: 1-2

- Waga: 15 kg *

- Szerokość ramion: 30 cm na dziecko *

- Wysokość siedziska: 68 cm *

- Wymiary złożonego wózka: WxLxH: 70 x 93 x 38 cm *

- Wymiary wózka: WxLxH: 81 x 93 x 96 cm *

 

standardowe wyposażenie 2-w-1

- Przyczepka rowerowa

- Wózek spacerowy

 

Opcje:

- zestaw narciarki,

- Jogger,

- zestaw trekkingowy,

 

Przyczepki Nordic Cab są testowane i zatwierdzone zgodnie z normami:

- dla przyczepek rowerowych (EN 15918: 2011 + A1: 2013)

- bezpieczeństwo wózków dziecięcych (EN 1888)

Badanie zostało przeprowadzone przez niezależny organ kontrolny (SGS). Maksymalne dozwolone obciążenie wynosi 45 kg. Maksymalna dopuszczalna masa całkowita wynosi 60 kg.

Dzięki Nordic Cab Polska miałem okazję przeprowadzenia jesiennych testów nowego modelu Nordic Cab Active 2 w 1. Było fantastycznie! W wypożyczalni Rowerowego Włóczykija dostępny jest model Nordic Cab Urban, dzięki temu testy z modelem Active były dla mnie także możliwością porównania obu modeli Nordic Caba.

Po rozpakowaniu kartonu, pierwszym wrażeniem jest uderzające podobieństwo modelu Active do przyczepki Nordic Cab Urban. Są oczywiście ku temu podstawy: kubatura, osłona na koła, siedziska (idea rozkładania), sposób montowania kółka wózkowego i wiele innych szczegółów świadczy o tym, że mamy do czynienia z Urbanem w prostszym wydaniu. Kilka spostrzeżeń:

- rozkładane fotele mają trzystopniową regulację odchylenia plecków, profil siedziska jest tak ukształtowany, że jedna część siedziska jest mniejsza, druga większa. Podobnie jest w Urbanie, choć nie można porównywać klasy siedziska w obu przyczepkach. W Urbanie mamy dwa niezależne siedziska , w modelu Active siedzisko jest wspólne, innymi słowy nie mamy możliwość ustawienia siedzenia w taki sposób, aby jedno dziecko siedziało, drugie leżało. Miękkie wygodne siedzisko w Urbnie zostało zastąpione w modelu Active plastikową konstrukcją  na którą naciągnięto pokrowiec. Regulacja oparcia nie jest trudna, chociaż mogłaby odrobinę chodzić płynniej. Oparcie posiada zagłówki, które możemy ustawić w dowolnej pozycji. Pasy posiadają funkcjonalne osłonki. Przestrzeń w wnętrzu przyczepki jest porównywalna w obu modelach - szkoda, że nie ma trochę więcej miejsca nad głową. W środku mamy wycieraczkę, która ułatwi nam utrzymanie czystości.

- front przyczepki w  modelu Active w przeciwieństwie do Urbana nie posiada zamków, zamykamy przód/moskitierę na zapięcia plastikowe. Uważam, że to zmiana na duży plus. Przednia folia zamki już posiada. Tylną klapę zamykamy na rzepy, brakuje może trochę okienka, które pozwoliłoby w czasie spacerów z wózkiem zerkać do wnętrza. Wentylacja przyczepki jest wystarczająca, front i boki posiadają osłony przeciwsłoneczne, które w każdym momencie możemy rozłożyć

 

- kółko wózkowe umiejscowione jest w położeniu centralnym (Urban posiadał dwa kółka wózkowe). Montujemy je bardzo łatwo na clik, jest to kółko, które dobrze sobie poradzi na powierzchniach twardych, chcąc udać się na spacer w teren np. leśny powinniśmy użyć kółko joggerowe, które nie jest niestety standardem w przyczepkach Nordic Caba i wiąże się z kolejnym wydatkiem. W identyczny sposób w obydwu modelach możemy osadzić na konstrukcji przyczepki łącznik rowerowy, w momencie, kiedy chcemy wykorzystać przyczepkę jako wózek. Rączka wózka posiada możliwość zmiany ustawienia w 6 różnych pozycjach. Każdy powinien bez trudu znaleźć ustawienie pod siebie;

- czerwona :-) sprężynowa regulowana amortyzacja pracuje bardzo dobrze. Nie są to oczywiście włókna węglowe tak jak w przypadku Urbana, jednak nie można powiedzieć, że zmiana amortyzacji na sprężynową wpływa negatywnie na komfort jazdy. Z przyczepką jeździłem w różnym terenie, były na naszym testowym szlaku drogi asfaltowe, szutry, leśne ścieżki i bezdroża.  Amortyzacja pracuje cicho, dobrze bierze nierówności i pomaga w łagodniejszym pokonywaniu przeszkód, uskoków. Dzięki regulacji możemy zmienić naciąg/sztywność sprężyny, dostosowując amortyzacja do obciążenia przyczepki. System zawieszenia Nordic Cab Active to niezależnie amortyzowane koła, co poprawia kontrolę równowagi, zapewniając komfort i wygodę dziecka we wszystkich płaszczyznach.

Przyczepki pomimo, ze preferowane  do miasta, bez większych problemów poradzą sobie na wyprawie poza miastem i do takich wypraw z modelem Active  2w1 gorąco Was zachęcam.

Nordic Cab Active 2w1 jest idealną przyczepką dla rodziców aktywnych:

- regulowana sprężynowa amortyzacja;

- proste, szybkie rozkładanie  i składanie przyczepki;

- boczne i przednia osłona przeciwsłoneczna skutecznie zacienia wnętrze przyczepki szczególnie w dni słoneczne;

- koło joggerowe umożliwi spacer z przyczepką w każdych warunkach terenowych;

- regulowane rozkładane trzy stopniowe siedzisko;

- front przyczepki zapinany plastikowymi klamrami;

- łatwy i szybki montaż łącznika rowerowego i widelców od kółka joggerowego;

- regulowana rączka, lampka;

- osłona kół.

Przestrzeń bagażowa na pierwszy rzut oka wydaje się mała, jednak biorąc pod uwagę charakter miejski przyczepki uważam, że jest wystarczająca. W przeciwieństwie do modelu Urban, w Active do bagażnika jesteśmy w stanie spakować dużo więcej. W modelu Urban przestrzeń bagażowa praktycznie nie istnieje. Chcą zabrać z sobą więcej rzeczy możemy dokupić specjalną torbę, którą montujemy na przyczepce. Unikajmy sytuacji, że jeżeli mamy do zabrania z sobą więcej akcesoriów, umieszczamy je we wnętrzu przyczepki razem z dzieckiem. W przyczepce obok maluszka przewozimy tylko to, co mieści się w specjalnych schowkach i nic poza tym. Chodzi o bezpieczeństwo naszego małego pasażera.

Model Active 2w1 w zależności od naszych preferencji możemy wyposażyć w zestaw joggerowy, narciarski, trekkingowy. W zestawieniu standardowym otrzymujemy kółko wózkowe.

Czy warto rozważyć zakup modelu Nordic Cab Active 2w1?

Oczywiście wszystko zależy od naszych preferencji, od wieku dziecka/dzieci. Osobiście uważam, że pojawienie się modelu Active jest strzałem w przysłowiową 10. Brakowało mi w zestawieniu Nordica modelu z niższej półki cenowej, który umożliwi pomijając miejski charakter przyczepki, podróż także w większym wymiarze czasowym, kilometrowym. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że przyczepka radzi sobie całkiem dobrze w terenie trudniejszym, otrzymujemy produkt, który może wydawać się ciekawą opcją i propozycją wartą rozważenia.

Zapraszam Was do obejrzenia naszych filmów testowych z modelem Acive 2w1:

Jeżeli chcecie przetestować przyczepki Nordic Cab, zapraszam do wypożyczalni Rowerowego Włóczykija.

Jeżeli myślicie o zakupie przyczepek Nordic Cab, zapraszam do sklepu stacjonarnego i internetowego Rowerowego Włóczykija.

GALERIA

bottom of page