top of page

+

=

"Szukamy wiosny" z Qeridoo

Pamiętacie "Szukanie wiosny" z Rowerowym Włóczykijem w 2016 roku? To były 2 fajne dni z przyczepkami rowerowymi. Nasz początek, pierwsze tygodnie istnienia Rowerowego Włóczykija, przełożyły się na niską frekwencję w czasie tamtych wyjazdów. Było i tak fajnie. Dla ciekawskich mam krótki film z zeszłorocznego"Szukania wiosny".

Dwa ciekawe dni, gdzie pierwszego dnia wybraliśmy się z Lenką i z przyczepką Qeridoo nad morze. To był wietrzny, ale ciepły i bardzo udany dzień. Drugiego dnia już w większym gronie dotarliśmy do koszalińskiego schroniska dla zwierząt. Piękna pogoda, zwariowane dziewczyny, pozytywni rodzice i trzy fantastyczne przyczepki Qeridoo, Burley i Weehoo dotrły tego dnia z karmą dla zwierząt do podopiecznych schroniska. Drugiego dnia wiosna była na wyciągnięcie ręki.

W tym roku chcę ponownie zorganizować akcję szukania wiosny. Wyjazdy terenowe z wizytą w schronisku dla zwierząt. Dodatkowym i bardzo ważnym akcentem będą przyczepki Qeridoo. Zastanawiacie się dlaczego z Qeridoo? W tym roku szukamy wiosny razem, połączyliśmy siły i realizujemy wspólny projekt. Pojawiły się nowe modele przyczepek, które chciałbym Wam zaprezentować. Warto poznać ofertę wiodącego producenta przyczepek rowerowych, tym bardziej, że modele z roku 2017 prezentują się wybornie. Każdy kto pojawi się na dniach "Szukania wiosny" będzie mógł naocznie

przekonać się, że nowe modele Qeridoo są wyjątkowe. Odpowiem na Wasze pytania, będzie można porwać przyczepkę na chwilę i  przejechać krótką trasę. Oczywiście dla osób, które wcześniej zadeklarują chęć przyłączenia się do tripu Rowerowego Włóczykija, czekać będzie wyjazd w trudniejszy leśny teren. Sprawdzimy jak przyczepki radzą sobie w takim terenie na odcinku 20 km. Pierwszego dnia spotkamy się w miejscu uroczym, przyjaznym dzieciom i rodzicom - Lubiatowska Park.

Drugiego dnia wybierzemy się do koszalińskiego schroniska. Nasz wyjazd będzie miał na celu zawiezienie karmy dla naszych małych przyjaciół, pokarzemy naszym maluchom, że warto pamiętać o wszystkich pieskach, kotkach, które nie mają prawdziwego domu. Przejedziemy tego dnia bardzo fajnymi koszalińskimi ścieżkami rowerowymi, to będzie typowo miejski trip, z całą pewnością wyjazd zapowiada się wyjątkowo.

Sobota 08.04.2017

Jaki jest nasz pomysł na sobotę? Chcielibyśmy pokazać Wam przyczepki Qeridoo. Qeridoo to wiodąca marka przyczepek rowerowych dla dzieci, cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród rodziców i ich pociech.

O godzinie 10.00 będziemy na placu zabaw "Lubiatowska Park" - interesujące nowe miejsce, gdzie dzieci i dorośli znajdą wszytko, żeby fajnie się bawić. My dodatkowo  będziemy tam z naszymi przyczepkami Qeridoo. Pojawią się modele Speedkid, Sportrex, najnowszy Kidgoo Sport. Każda zainteresowana mama, tata, będzie mógł przetestować przyczepki razem z swoimi pociechami. Odpowiemy na pytania, podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze, doborze przyczepki dla dziecka.  Tego dnia poznamy i zaprzyjaźnimy się z Qeridoo, zobaczycie, że to marka, która ma bardzo wiele do zaoferowani. Postaramy się przekonać do przyczepek te osoby, które mają wątpliwości, pokażemy, że jazda z przyczepka i dzieckiem jest bardzo bezpieczna, wyjątkowa.  Mam nadzieję, że w sobotę pojawią się u nas także osoby, które korzystały z przyczepek Qeridoo w wypożyczalni Rowerowego Włóczykija. Bardzo fajnie jest móc spotkać i usłyszeć co mają do powiedzenia Ci, którzy znają już dany model przyczepki.  Od użytkowników można usłyszeć ciekawe uwagi, spostrzeżenia, opinie. To dla mnie zawsze cenne informacje, dlatego liczę także na użytkowników przyczepek Qeridoo.

W sobotę przyczepki Qeridoo będą dla Was. Każdy, kto będzie chciał sprawdzić w terenie, jak zachowuje się przyczepka i dziecko w czasie jazdy, będzie mógł wyruszyć z nami w teren. Testowa pętla będzie miała długość ok. 1.5 km i każda chętna osoba, dostanie  szansę przejechania proponowanej trasy. Czeka na nas wycieczka leśnymi szlakami, żeby nie było łatwo będzie trochę wspinania, ale potem z górki na pazurki. Pojedziemy trasą bezpieczną, przez koszalińskie lasy z dala od ruchu samochodowego, spokojnym tempem, także jestem pewien, że nawet osoby które nigdy nie jeździły z przyczepką, poradzą sobie. Będzie także możliwość przejechania się z przyczepką w bezpośredniej okolicy Lubiatowska Park.

O godzinie 12.30 rozpoczniemy akcje "Szukania wiosny". Osoby, które wcześniej zadeklarowały , że chcą razem z Rowerowym Włóczykijem szukać wiosny pojadą z nami trasą liczącą ok 10 km. Trasa będzie wiodła lasami, w takich warunkach, przyczepki Qeridoo będą musiały pokazać swoje zalety, aby sprostać wyzwaniu. Przejedziemy malowniczą trasą w pobliżu szlaku kamieni granicznych.

Musicie być przygotowani, że wkroczymy do świata pełnego tajemnic, koszaliński las w okolicach dawnego Lubiatowa,prezentuje się wyjątkowo pięknie. Przygotujcie się na wspinanie, bardzo dobrze widać naszą trasę na wykresie poniżej, będzie z górki na pazurki,  ale i pod górkę. Pierwszy podjazd ma ok. 2 km długości, warto się pomęczyć. Okoliczne góry, wąwozy, szczyty i doliny wynagrodzą nam trudy wyprawy, zobaczycie jak piękne okolice mamy na wyciągnięcie ręki. Pokażemy naszym maluszką jak dokarmiane są zwierzątka, atrakcją dla wszystkich będzie piesza wycieczka brzegiem tajemniczych mokradeł, ścieżką biegnącą na skraju skarpy do tajemniczego kamienia granicznego. Nawierzchnia naszej trasy jest utwardzona, pomimo, że będziemy jechać lasem, komfort jazdy dla dzieci w przyczepkach będzie duży. Wyjazd zakończymy ponownie na placu zabaw Lubiatowska Park.

Wiodącym tematem naszego sobotniego wyjazdu jest "SZUKANIE WIOSNY Z QERIDOO",jeżeli jednak są osoby, które mają swoje przyczepki i nie są to przyczepki Qeridoo, przyjeżdżajcie, przyłączcie się do nas. W szukaniu wiosny może wziąć udział każdy kto tylko zechce, jedynym warunkiem jest chęć, nie ma znaczenia wiek, każdy rowerzysta z przyczepką i z dzieckiem, bez przyczepki jest mile widziany. 

Sobota w punktach:

- start o godzinie 10.00;

- spotykamy się na placu zabaw "Lubiatowska Park";

- do godziny 12.30 poznajemy przyczepki Qeridoo, każdy będzie mógł dokładnie obejrzeć, przetestować przyczepkę;

- pętla testowa ma 1.5 km;

- o 12.30 ruszamy z przyczepkami - trasa 10 km;

- jeżeli nie macie roweru, a chcecie pojechać z nami na wycieczkę, proszę o informację;

- wycieczkę kończymy na placu zabaw Lubiatowska Park.

Każda osoba, która zechce przyłączyć się do naszej wycieczki, proszona jest o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem

Niedziela 09.04.207

Niedziela zapowiada się również bardzo ciekawie. Tego dnia główny założeniem będzie dotarcie do koszalińskiego schroniska dla zwierząt. Zawieziemy karmę małym i dużym podopiecznym schroniska. To jest jedyny warunek, jaki należy spełnić jeżeli chcecie przyłączyć się do wyjazdu z Rowerowym Włóczykijem - ZABIERAMY Z SOBĄ KARMĘ. Będzie to typowo miejski wyjazd, co nie oznacza, że będzie łatwo. 

Startujemy o godzinie 10.30. Do przejechania będzie ok. 17 km, wybierzemy łatwiejszy wariant wyjazdu, czyli taki, aby więcej było z górki - będzie przyjemnie. Nasz miejski trip przebiegnie tylko i włącznie ścieżkami rowerowymi, dlatego zachęcam także do wyjazdu dzieci, które same już jeżdżą na rowerkach i będą w stanie przejechać dystans, tempo będzie takie, aby każdy dał radę, nikt nie zostanie w tyle. 

Bardzo proszę osoby, które będą chciały skorzystać z przyczepek rowerowych o wcześniejszy kontakt. Pozwoli mi to odpowiednio zaplanować cały wyjazd. Pamiętajcie także, że ilość  przyczepek jest ograniczona i każda osoba chcąca skorzystać z naszego sprzętu musi być po prostu uwzględniona.

Proszę o zapoznanie się z regulaminem wyjazdu.

W razie pytań proszę o kontakt po przez stronę www lub telefoniczny - kontakt.

Dzięki MW Fotorafia każdy uczestnik wyjazdu rowerowego otrzyma zdjęcia z wycieczki w formie cyfrowej. Zdjęcia oraz film będą także dostępne na stronie www Rowerowego Włóczykija.

Podaję listę osób, które chcą razem z Rowerowym Włóczykijem szukać wiosny w sobotę w czasie wyprawy 10 km i w niedzielę w czasie wyjazdu do schroniska - osoby, które chcą skorzystać z przyczepki rowerowej muszą liczyć się z tym, że liczba miejsc na wyjazdy jest ograniczona dostępnością przyczepek rowerowych, czyli działa zasada, kto pierwszy ten lepszy - LISTA.

Jeżeli możesz być w sobotę, a nie możesz pojechać z nami w niedzielę, chcesz jednak wspomóc koszalińskie schronisko dla zwierząt, przynieś karmę na sobotnie spotkanie. W niedzielę wszystko zawieziemy do zwierzaków.

bottom of page