top of page

Jedziemy do Dobrzycy!!!

28.08.2016 razem z Stowarzyszeniem Mama w Mieście Koszalin i Rowerowym Włóczykijem jedziemy przyczepkowo rowerowo do Dobrzycy. Trasa będzie liczyć 40 km w obie strony. Startujemy o godzinie 10, spotykamy się obok amfiteatru. W czasie wyjazdu odwiedzimy Cieszyn i jego niezwykłe ZOO, w Dobrzycy w planie zwiedzanie Ogrodów Hortulus Spectabilis. Pamiętajcie, że zwiedzanie ogrodów, to opcja, nie przymus, może ktoś po dotarciu do celu będzie miał ochotę tylko na spacer. Centralnym punktem Ogrodów Hortulus Spectabilis  jest największy w świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km. Spacery po labiryncie, jedną z trzech tras zwiedzania gwarantują doskonałą zabawę. W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa, której oryginalna konstrukcja została zrealizowana  na wzór podwójnej nicią DNA. Z tarasu wieży rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wioski, pola i lasy, a w dobrą pogodę na Morze Bałtyckie.

Znakomicie widać otaczające labirynt Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni.  Jest to zespół ogrodów o powierzchni około 6 ha.

Cena za tą przyjemność 19 zł osoba dorosła i 15 zł dzieci od 3 lat.

Ogrody tematyczne 15 zł osoba dorosła i 11 zł dzieci od 3 lat.

Opcja zabawy w Ogrodach: http://www.ogrody-labirynt.com.pl/gra-w-labiryncie.html

Kiedy dotrzemy na miejsce, każdy podejmie decyzję, co chce robić, czy chce zwiedzać ogrody tematyczne czy labirynty, czy może całość, albo tylko część ogólną.

Zabierzcie z sobą coś do przekąszenia, myślę, że podróż, zwiedzanie… i nie wiadomo kiedy, niedziela pewnie minie. Powrót ok. 17 może trochę później. 

Trasa nie będzie trudna, drogi, ścieżki rowerowe, trochę trasy w terenie, także bez obawy, damy radę. Trzymajmy kciuki za pogodę ta zapowiada się fajnie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego wyjazdu.

bottom of page