top of page

Przyczepka Weehoo WeeGo

 

Zabierz maluchy ze sobą na ulubione przejażdżki w dwuosobowej przyczepce WeeGo. Może ona być wykorzystana przez jedno dziecko.

Dzieci będą podziwiać krajobraz przez przestronne okna i wygodnie siedzieć w komfortowo wyściełanych siedzeniach, a 3-punktowe pasy zapewnią im bezpieczeństwo. Za siedzeniami znajduje się schowek, do którego możesz włożyć produkty spożywcze czy zabawki.

WeeGo można przekształcić w wózek dziecięcy ze skrętnym kołem. Dodatkowo WeeGo to także jogger, czyli wózek dziecięcy do biegania, abyś mógł biegać razem ze swoimi dziećmi. Dla łatwego przenoszenia i przechowywania, ramę można złożyć przy użyciu jednej ręki, a koła można bardzo szybko zdemontować po naciśnięciu guzika. Przyczepka dodatkowo wyposażona jest w: hamulce, folię przeciwdeszczową, przeciwsłoneczną oraz moskitierę.

Wszystkie części potrzebne do transformacji WeeGo znajdują się w zestawie, więc nie musisz nic więcej kupować, aby korzystać z możliwości wielofunkcyjnej przyczepki rowerowej WeeGo.

Dane techniczne:

Rama aluminiowa zmniejszająca ciężar przyczepki o około 4,5 kg

Średnica tylnego koła 20"

Średnica przedniego koła 12" i obrót o 360 stopni

Składana konstrukcja przyczepki ułatwiająca transport

Duża przestrzeń bagażowa, składany uchwyt

Możliwość przewożenia 1 lub 2 dzieci o maksymalnej wadze do 45 kg

3 w 1 : Przyczepka rowerowa, jogger i spacerówka w jednym

2 hamulce postojowe

Długość wnętrza: 71 cm, długość całej przyczepki od uchwytu do końca koła spacerówki 110 cm

Wysokość wnętrza: 60 cm, wysokość przyczepki z kołami 108 cm

Szerokość siedziska: 56 cm, szerokość całej przyczepki 75 cm

Zawiera reflektory oraz flagę bezpieczeństwa

Waga netto: 14,5 kg

Waga brutto z kartonem do transportu: 17 kg

Tyle teorii, co mamy w praktyce?

Przyczepka Weehoo WeeGo jest z nami od samego początku. Z nią robiliśmy nasze pierwsze testy, pierwsze wypożyczenia dotyczyły właśnie Weehoo. Model na przestrzeni roku zmienił się pod względem dostępności w wersji wózkowej. W modelu starszym w standardzie było koło joggerowe, które także dobrze spełniało rolę koła wózkowego, pompowane, obrotowe z możliwością blokady - idealne na każdy teren. Obecnie w standardzie są dwa małe kółka wózkowe, natomiast jogger został wycofany z produkcji. Czy jest to zmiana na plus? Ja gdybym miał możliwość wyboru co otrzymam  w standardzie, wybrałbym wersję koła joggerowego z bardzo prostej przyczyny, z nim wjadę wszędzie, z kółkami wózkowymi zapomnijmy o spacerze np. w lesie.

Nasza WeeGo jeździła chyba wszędzie: była na nizinach, wyżynach, górach, jeździła po leśnych ścieżkach, polnych drogach, w miastach, nadmorskiej plaży. Wszędzie spisała się bardzo dobrze, każdy z wypożyczających chwalił sobie model Weehoo WeeGo. Są też osoby, które wracają do wypożyczalni i ponownie wybierają  model WeeGo, ponieważ spełnia ich oczekiwania.

W środku jest przestronnie i wygodnie. Przyczepka jest typową dwójką, z możliwością przystosowania do przewozu jednego dziecka. Siedzisko jest miękkie, bezpieczeństwa pilnują pięciopunktowe pasy zaopatrzone w miękką osłonkę. Siedzenie jest wygodne, chociaż moim zdaniem powinno być kilka cm

dłuższe. Mam wrażenie, że starsze dzieci zsuwają się z siedziska. W środku mamy kieszonki, aby schować rzeczy ,które są potrzebne w podróży: przekąski, napoje, zabawki. Front przyczepki chroni siatka zapinana na rzepy i gumki. Ja w przypadku przyczepki w wypożyczalni na dole frontu w pozycji centralnej, przyszyłem dodatkowy mały rzep, ponieważ brak jego sprawiał, że w czasie jazdy  zawiewał do środka wiatr. Wiosną, czy jesienią nie jest to przyjemne dla naszego dziecka. Boki przyczepki wyposażone są w przyciemniane okna, które chronią, przed promnianami słońca i przegrzaniem, przyznam, że super spełniają swoją rolę. Bagażnik przyczepki jest duży i zmieścimy w nim dużo, dodatkowo w bagażniku znajduje się kieszonka na drobniejsze rzeczy. Z tyłu mamy także bardzo ważne  okienko wentylacyjne. 

Przed deszczem, oczywiście na krótką metę nasze dzieci są chronione przez frontową folię przyczepki . Ciekawym rozwiązaniem w przypadku WeeGo w miejscu gdzie dzieci trzymają stopy, jest podłoga. Bardzo często jest tak, że jadąc przyczepką np. po deszczu, przyczepka narażona jest na podsiąkanie, podłoga przyczepki szybko przemaka. WeeGo zastosowało tu bardzo mocne elastyczne tworzywo, które raz, że ochroni nas przed podsiąkaniem wody, dwa jest łatwiejsze w utrzymaniu jeśli chodzi oczystość.

Przyczepka nie jest lekka, jej waga brutto to 17 kg, możemy przewozić dzieci do 45 kg. Jedziemy na 20" kołach, nie ma w przyczepce amortyzacji. Hamulce w przypadku starszej wersji przyczepki spełniają swoją rolę w czasie postoju, ich wadą jest to, że z czasem zaczynają chodzić bardzo, bardzo ciężko. W przypadku nowego modelu zastosowano bardziej praktyczny hamulec tylnej osi.  Kłopotliwe w przypadku starszych modeli Weehoo WeeGo jest np. montowanie koła joggerowego, cały proces przebiega sprawnie, ale jest z tym trochę zabawy i trzeba pilnować części, żeby ich nie zgubić. Jadąc też gdzieś w podróż i chcąc zabrać jednocześnie koło joggerowe, musimy wykazać się nie lada pomysłowością, aby wszystko razem zmieścić. W przypadku modeli nowych, kółka wózkowe znacznie  łatwiej zdemontować czy w razie potrzeby zamontować.

Jest jedna rzecz, która trochę przeszkadza mi w przypadku Weehoo WeeGo - jest to jej akustyka. Przyczepka szczególnie w terenie trudnym np. na leśnych, polnych drogach, na drogach szutrowych hałasuje. Problem oczywiście można rozwiązać po przez umieszczenie w miejscach szczególnie narażonych na drgania gumowych podkładek. W przypadku naszej przyczepki najbardziej w trudnym terenie hałasowały hamulce, metaliczny dźwięk był irytujący. W nowej wersji przyczepki tego problemu raczej nie będzie.

Przyczepkę bardzo łatwo można złożyć i rozłożyć, całość jako konstrukcja jest bardzo stabilna. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, jest płaska, chociaż po obrysie musimy trochę miejsca w bagażniku naszego auta na nią zarezerwować.

Czy zatem warto zastanowić się nad zakupem przyczepki WeeGo? Moim zdaniem tak, ponieważ jest tutaj zachowana bardzo fajna proporcja jakości do ceny. Produkt ma wady i zalety, jak każda inna przyczepka, jednak funkcjonalność, rozwiązania, duży komfort jazdy poparty pozytywnymi opiniami rodziców, bezpieczeństwo sprawiają, że warto bez dwóch zdań rozważyć zakup WeeGo.

Gotowa na każdą przygodę
Przyczepka Weehoo WeeGo jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin poszukujących tradycyjnej przyczepki w stylu buggy, które swoją aktywność wiążą również z innymi sportami. Gotowa do użytku zaraz po wyjęciu z pudełka, zarówno jako przyczepka rowerowa jak i spacerówka, WeeGo spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Zapraszam do testów przyczepki Weehoo WeeGo w naszej wypożyczalni.

Produkt jest dostępny także w naszym sklepie.

Jeżeli chcecie zobaczyć przyczepkę Weehoo WeeGo w akcji, zapraszam do naszej filmoteki, gdzie dostępne są także filmy, przedstawiające inne przyczepki w czasie wypraw rowerowo przyczepkowych.

Recenzja przyczepki Weehoo i-Go - zapraszam do lektury!

bottom of page