Kraina Łagodności - Stołpie

http://www.krainalagodnosci-stolpie.pl/stolpie.html

Stołpie to mała kraina położona pośród lasów, gdzia ma się wrażenie, że czas zatrzymał się dawno temu w miejscu. Pewnie tak jak My, wpadł na chwilkę i do dziś, nie chce opóścić Krainy Łgodności. Miejsce ciepłe, przepełnione historią, urokliwe, pełne drzew owocowych - nad wszystkim czuwa Pani Basia. Idealne miejsce na rodzinny weekendowy lub kilku dniowy wyjazd. Do dyspozycji mamy ponad 100 letni dom z ładnymi pokojami, łazienkami, tarasem z widokiem na przydomowy staw, jest kuchnia, na zewnatrz miejsce na ognisko, basen. Miejsce idealne na każdą porę roku. Zachecam Was do odwiedzin.

Z Stołpia mamy bardzo blisko do miejsc ciekawych np: Aleja Mrówek, Megality w Borkowie, Źródliska, Wioska Hobbitów, Krąg, Polanów, Jezioro Rekowo. Jak dostać się do Krainy Łagodności? Nic bardziej prostego - rowerem, także spokojnie dojedzie się samochodem, Z Koszalina to ok 30 km, można kierować się na Ratajki, Sowno, można takż dotrzeć od strony Polanowa. 

Jadąc od strony Koszalina, kierujemy sie w kierunku Sowna. Bardzo spokojna trasa biorąc po uwagę soboty i niedziele. W tygodniu jest inaczej, ze względu na ciężki sprzęt jaki jeździ do żwirowni w Ratajkach. Po drodze mijamy Przytok z Rezerwatem Rosiczki, przejeżdżamy w okolicy Wioski Hobbitów. Do celu dotrzemy jadąc przez Sowno i Sowinko lub skracając sobie drogę jadąc lasem do Powidza (opcja trudna ze wzgledu na piaski na leśnej drodze). Powrót można zaplanować ta samą drogą, chociaż osobiście uważam, że warto  wrócić inna drogą, odwiedzając 

Aleje Mrówek, Źródliska - wówczas jedziemy dużo lasami i wyjedziemy w okolicach Lubiatowa. Droga nie jest idealna i łatwa, jest jednak bardzo spokojna i tylko czasem zdaża się, ze musimy prowadzić rower, czy pokonać przeszkodę. Można pokonać ją rowerem z przyczepką, chociaż to z całą pewnością będzie większy wysiłek. 

Galeria z wyprawy do Krainy Łagodności