Kilka informacji o tym jak zdobyć choinkę z Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych w Kępie Świeszyńskiej:

- cena choinki nie ulega zmianie, czyli podobnie jak w roku ubiegłym kosztuje 30 zł

- po choinki właścicielka szkółki zaprasza już od najbliższej poniedziałku czyli 07.12 i do Świąt właścicielka będzie tam obecna każdego dnia 

- mam też do Was prośbę, zanim wytniecie choinkę obejrzyjcie ją dokładnie, czy to właśnie to drzewko jest dla Was idealne. Ja czasem chodzę dobre pół godziny zanim znajdę idealną choinę dla siebie. Drzewka rosną blisko siebie, trzeba wcisnąć się w gęstwinę i dobrze obejrzeć choinkę. Zazwyczaj na dole jest w gorszym stanie, a nas interesuje część od czubka w dół, więc jak wytniecie drzewko i utniecie tą część brzydszą macie drzewko idealne. Najgorsze jest jak wytnie się drzewko, potem okazuje się, że to nie to i wycinamy kolejne, nie chodzi tu o pieniążki, tylko po prostu szkoda drzewka. Czyli zanim wytniemy bądźmy pewni, że to właśnie to a nie inne drzewko pojedzie z nami do domu.

 - jak dojechać:

  • jeśli jedziecie od strony Koszalina, musicie dojechać do Świeszyna do krzyżówki. Na krzyżówce skręcacie w lewo jak do Urzędu Gminy lub jak na Cewlino.  Miniecie po prawej stronie sklep i parking, miniecie kolejnych kilka domków i skręcacie w pierwszy zjazd w prawą stronę na Kępę Świeszyńską. Trzymacie się cały czas drogi asfaltowej. W pewnym momencie ona się po prostu urywa wówczas już drogą utwardzoną przejeżdżacie bardzo krótki odcinek do pierwszego zjazdu w lewo i tu także utwardzoną drogą dojedziecie do gospodarstwa. Nie ma problemu  z dojazdem nawet w dni deszczowe.

Bez tytułu.jpg
Bez tytułu1.jpg

Adres: Kępa Świeszyńska 14

Piłki, sekatory będą na miejscu. Pamiętajcie, że choinka, którą zetniecie osobiście będzie stała bardzo długo w domu praktycznie nie gubiąc igieł. U nas oczywiście od samego początku drzewko ma na bieżąco uzupełnianą wodę i choinka  stoi pachnąca  nawet do początku lutego, potem wystawiamy ją na zewnątrz gdzie także dolewamy do stojaka wodę i dopiero w kwietniu/maju choinka po prostu usycha. Myślę, że drzewka świąteczne, które sprzedawane są gdzieś pod marketem wycinane są dużo wcześniej, dlatego kiedy trafią do domu, po prostu się sypią.

Na plantacji drzewka mają różne odcienie igieł, czasem można trafić na bardo ciekawy egzemplarz,  są większe i mniejsze, nawet bardzo małe.  Ktoś w tamtym roku pytał się, czy takie malutkie można wykopać z korzeniami, myślę, że tak, że nie ma problemu, chociaż oczywiście należy pytać o to właścicielkę.

Ja po swoją choinkę z całą pewnością zajadę do czego także Was zachęcam!!!

47686480_735706680132192_246050287028220

Macie jakieś pytania, piszcie do mnie przez formularz kontaktowy na stronie. Jeżeli będę potrafił pomóc czy odpowiedzieć na pytania, możecie na mnie liczyć.

515 100 022 telefon kontaktowy do właścicielki

502 121 943

cover45877.jpg

Choinkę można kupić przed supermarketem lub można pojechać na plantację, wybrać, ściąć i przywieźć ją sobie do domu. Plantacje są różne, ale ta, którą odwiedziła nasza reporterka, jest nietypowa.

Nie ma na niej idealnych drzewek, nie ma pośpiechu. Są za to rodzinne historie, do których należy niewielka plantacja i te, których przyjechali po bożonarodzeniowe drzewko.

Wszystko zaczęło się od akcji Mariusza Niedka. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Katarzyny Kużel „Nieidealna Choinka”.