top of page

Jak powstała marka Burley?

Amerykański producent przyczepek rowerowych dla dzieci Burley, działa na globalnym rynku już od kilkudziesięciu lat. W historię firmy nieoczekiwanie został wpleciony miłosny wątek. W 1970 roku Alan Schulz, doświadczony rowerzysta z Oregonu zakochał się bez pamięci w młodziutkiej Bev Burley – zapalonej działaczce lokalnego klubu rowerowego. Wkrótce nastąpił ślub młodej pary. Alan, chcąc podkreślić wspólne z żoną zainteresowania postanowił poświęcić się zawodowo branży rowerowej. Wymyślił kilka modeli jednych z pierwszych na rynku sakw do rowerowego bagażnika. Firma na cześć ukochanej została nazwana Burley Bike Bags. Pierwsze wyroby trafiały do sportowego marketu w mieście Eugene, oddalonego o 30 mil od domu Alana. Ponieważ woził je na rowerze, denerwował się słabymi możliwościami transportowymi jednośladu. Z konieczności wymyślił więc przyczepkę

bagażową. Mijani po drodze ludzie, często pytali go, gdzie taki pojazd można nabyć. Można powiedzieć, że dalszych inspiracji biznesowych Alan nie musiał dłużej szukać, gdyż biznes zapukał do niego osobiście. Od tego czasu nazwa Burley na stałe zagościła w rowerowym słowniku, stając się synonimem przyczepek rowerowych. Dalej historia potoczyła się zgodnie ze znanymi prawami rynku. W roku 2006 Alan pozyskał finansowanie na szybszy rozwój firmy, sprzedając część udziałów przedsiębiorcy z Eugene. Firma przeniosła swoją siedzibę do nowego miejsca i zatrudniła młody, dynamiczny zespół projektantów. Na efekty ich działań nie trzeba było długo czekać. Po czterech latach Burley zdobył główną nagrodę na targach Eurobike 2010 i zyskał nowych kontrahentów na pozostałych kontynentach. Dzisiaj jest jednym z najważniejszych graczy na świecie w produkcji przyczepek rowerowych dla dzieci, przyczepek bagażowych oraz rowerowych akcesoriów.

Jeżeli znajdziesz ten sam produkt w cenie niższej, niż oferta na naszej stronie, prześlij nam link do strony tego produktu na KONTAKT - my postaramy się przygotować dla Ciebie atrakcyjną ofertę indywidualną.

Przyczepka Burley to dbałość o szczegóły co w połączeniu z przemyślaną konstrukcją daje nam finalnie produkt jakościowo bardzo dobry. Lekka, mocna konstrukcja, duży bagażnik, wysokiej klasy materiał 600D - przyczepka zachęca do wypraw. Burley radzi sobie bardzo dobrze w terenie trudniejszym (las) i w mieście. Możecie zobaczyć nasze testy przyczepek w linku poniżej. Jeżeli zastanawiacie się nad przyczepką na lata, przemyślcie ofertę Burley'a. Zapraszam do naszej relacji z wyprawy z przyczepką Burley Solo do Warszawy.

Kupując u nas możecie być pewni:

  • produktu bardzo dobrej jakości,

  • szybkiej i darmowej wysyłki,

  • rzetelności i indywidualnego podejścia do klienta, wkładamy w to co robimy dużo serca

  • każdy jest dla nas bardzo ważny :-).

bottom of page